Komatsu potřebu bagr

Přestavba sídla bývalé vojenské správy v Kroměříži na byty by měla začít v srpnu

Kroměříž 29. července (ČTK) - Přestavba sídla bývalé vojenské správy v Havlíčkově ulici v Kroměříži na byty by měla začít v srpnu. Veřejnou zakázku získala společnost VW Wachal z Kroměříže, která nabídla cenu zhruba 106 milionů korun, sdělila dnes ČTK v tiskové zprávě zástupkyně kroměřížské radnice Šárka Kučerová. Podle projektu náklady činily kolem 150 milionů korun. Hotovo by mělo být nejpozději na jaře roku 2023.

"Jedná se o jednu z největších investic, kterou jsme si v tomto volebním období naplánovali. Pomůže nám s řešením nedostatku startovacích bytů pro mladé lidi i bytů pro soběstačné seniory," uvedl starosta Jaroslav Němec (Nezávislí). Město má na akci přislíbenou dotaci necelých 38 milionů korun z evropských fondů.

V budově také bude mít zázemí městská policie, která se přestěhuje ze stávajícího sídla na Velkém náměstí. Městská policie bude v přízemí objektu, v prvním podzemním podlaží bude mít sklady, šatny či tělocvičnu. Ve druhém až pátém nadzemním podlaží objektu budou byty. "Půjde o 29 bytových jednotek, Osmnáct z nich bude o výměře 1 + kk, zbylé budou tvořit byty 2 + kk a 3 + kk," uvedla projektová manažerka radnice Lucie Dusíková. Rekonstruována bude střecha i plášť budovy, také interiér včetně topení a rozvodů vody, elektřiny a odpadů.

Součástí projektu je i přístavba stanice městské policie, která bude propojena s rekonstruovanou částí přízemí mostkem. Městská policie bude mít v přístavbě sál, kanceláře a toalety. Parkování pro městskou policii bude zahloubeno pod terénem, navrženo je 11 míst.

Město již v lokalitě staví parkovací dům, jehož hrubá stavba stojí v těsné blízkosti budovy někdejší vojenské správy. "Vznikne tak komplex, který vyřeší mnohé problémy, které trápí občany i návštěvníky města," uvedl Němec.

Koupi budovy i přilehlých pozemků, na kterých bude parkovací dům, schválili zastupitelé v roce 2016. Stavba parkovacího domu začala v závěru loňského roku. Náklady činí asi 86 milionů korun. Město má na akci slíbenou dotaci téměř 51 milionů korun z evropských fondů. Parkovací dům bude mít 137 stání. Hotovo by mělo být v prvním čtvrtletí příštího roku.