Komatsu potřebuju bagr

Přestavba křižovatky na D7 u Kněževsi má začít příští rok, ŘSD hledá zhotovitele

Kněževes (u Prahy) 24. listopadu (ČTK) - Přestavba mimoúrovňové křižovatky na dálnici D7 u Kněževsi má začít příští rok, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nyní vybírá zhotovitele. Do tendru přišlo šest nabídek, nejvýhodnější činí téměř 116 milionů korun bez DPH. Kromě ceny je hodnotícím kritériem i doba potřebná pro uvedení upravené křižovatky do provozu, informoval dnes ČTK Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

ŘSD nyní pokračuje ve vyhodnocování nabídek. "Pokud průběh výběru zhotovitele bude bez větších průtahů, plánujeme stavbu zahájit ve druhém čtvrtletí příštího roku," uvedl Buček. Hotovo by mělo být v roce 2025.

Přestavba křižovatky má spočívat především ve zvýšení její kapacity a zároveň zlepšení bezpečnosti a plynulosti dopravy. Pomůže k tomu vybudování odbočovacích a připojovacích pruhů. Silničáři dálnici u Kněževsi rozšíří, aby v každém směru měla 11,5 metru, což i při uzavírkách umožní v jednom jízdním pásu provoz dvěma pruhy v obou směrech. Kvůli výhledovému rozšíření dálnice na tři pruhy v obou směrech bude rozšířen i dálniční most.

Úsek dálnice vznikal v 70. letech minulého století. Křižovatka bude též součástí objízdné trasy při výstavbě nové mimoúrovňové křižovatky Aviatická u letiště Ruzyně. Zde by práce měly začít v roce 2024 a skončit přibližně o dva roky později.