husqvarna

Přestavba křižovatky Mostní a Březnické ve Zlíně má povolení, začne na podzim

Zlín 28. června (ČTK) - Město Zlín získalo stavební povolení pro přestavbu křižovatky ulic Mostní a Březnická. Práce začnou asi na podzim a hotovy by mohly být příští rok. Radnice to oznámila dnes v tiskové zprávě. Veřejnou soutěž na zhotovitele přestavby chce město vypsat v nejbližších týdnech. Křižovatka se přesune a bude nově řízena semafory. Vzniknou nové chodníky či společná stezka pro cyklisty a chodce. Náklady na stavbu nyní město neuvedlo. V roce 2019 odhadovala radnice cenu projektu na 80 milionů korun.

"Pokud vše půjde dobře, tak by se mohlo na podzim začít stavět," uvedl zlínský radní pro dopravu Michal Čížek (ANO). "Při realizaci také počítáme se spoluúčastí Ředitelství silnic Zlínského kraje, které je majetkovým správcem silnice II/490 a chceme se ucházet i o dotační peníze na tuto stavbu," doplnil.

"Křižovatka se posune na úroveň nynější odbočky k hotelu Zlín (bývalý hotel Moskva)," uvedl mluvčí města Tomáš Melzer. Projekt zahrnuje také opravy ulic Březnická, Mostní a U Zimního stadionu a chodníků nebo rozšíření univerzitního parku. "V Mostní ulici je navržena dvojice zastávkových zálivů. Zrušena pak bude nynější nástupní zastávka v prostoru točny MHD pod sportovní halou," doplnil mluvčí.

Křižovatka Mostní a Březnické ulice je blízko frekventované třídy Tomáše Bati a nedaleko sportovní haly či sídla krajského úřadu. Podle města je jedním ze strategických dopravních bodů ve Zlíně. "K velmi vytížené krajské silnici II/490, po které směřují vozidla ve směru na Uherské Hradiště, Uherský Brod i Luhačovice, se připojuje místní komunikace, ulice Mostní, která je dopravní páteří celé čtvrti Letná a po které je vedena především trolejbusová hromadná doprava," sdělil Melzer.

Město zvažovalo, že by na křížení Mostní a Březnické ulice vznikla okružní křižovatka. Posudky a výpočty ale podle mluvčího radnice ukázaly, že by mohl být kruhový objezd při silnějším provozu zahlcen a tvořily by se kolony, které by pak mohly blokovat i důležitou křižovatku na třídě Tomáše Bati.