Přes ulici k Barrandovu v Praze vznikne lávka pro přechod živočichů

Praha 21. února (ČTK) - Na pražském Barrandově vznikne přes frekventovanou ulici K Barrandovu takzvaný ekodukt, tedy lávka, která bude sloužit k migraci volně žijících živočichů. Součástí bude rovněž lávka pro pěší a cyklisty. Město letos zahájí projektovou přípravu a hotov by měl být v roce 2030. Náklady jsou odhadovány na 37,8 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Přechod pro zvířata i lidi je v Praze například také přes Vysočanskou radiálu.

Ekodukt vznikne za křižovatkou s Wassermanovou ulicí ve směru z centra. Přes vytíženou čtyřproudou ulici K Barrandovu propojí dvě chráněné lokality, a to Prokopské a Dalejské údolí a Chuchelský háj a navazovat bude na zamýšlený zelený pás kolem metropole. Vybudován bude jako dvojmostí, kdy jednu část bude tvořit přechod pro zvířata a druhá bude pro pěší a cyklisty. Jako první bude vybudována část pro lidi.

Předpokládané celkové náklady jsou na akci činí 37,8 milionu korun. Zahájení projektové přípravy stavby je naplánováno na letošní rok a konec v roce 2030. Letos půjde na přípravu z městského rozpočtu 500.000 korun, které vezme město z plánované stavby technické vybavenosti na Zličíně, jehož stavba je oproti původnímu termínu posunuta.