Komatsu potřebuju bagr

Přerovská ZŠ Trávník se otevře později, kvůli rozsáhlé rekonstrukci

Přerov 28. srpna (ČTK) - Téměř o dva týdny se prodlouží prázdniny dětem z přerovské Základní školy Trávník. Kvůli opravám v budově školy spočívajícím ve výměně silnoproudé elektroinstalace dostaly vysvědčení s několikadenním předstihem, kvůli úklidu školy po dokončení prací se do lavic vrátí až v pondělí 6. září, sdělili ČTK zástupci přerovské radnice. Rekonstrukce v ZŠ Trávník byla největší investicí do školských zařízení ve městě, oprava silnoproudé elektroinstalace přišla na 28 milionů korun.

"Rodiče byli informováni, že děti půjdou do školy až v pondělí 6. září. Firma školu předá v termínu, tedy do 31. srpna, ale pak bude potřeba ještě všechny prostory uklidit," uvedl přerovský primátor Petr Měřínský (ANO). Oprava elektroinstalace začala v objektu školy už loni v létě, kdy byla provedena část prací v objektu jídelny, kuchyně, skladů a tělocvičny. Do konce letošních prázdnin už bude mít novou elektroinstalaci celá škola.

Škola, která slouží dětem od roku 1977, navíc čeká na další investici. "Řídicí výbor ITI Olomoucké aglomerace nám před pár dny přiznal pro Základní školu Trávník dotaci ve výši 15,4 milionu korun, za kterou v průběhu prázdnin roku 2022 vybudujeme v této škole čtyři nové učebny - pro výuku biologie, geografie a dvě pro informatiku. Celkové náklady budou ve výši 18,5 milionu korun, takže tři miliony přispěje do této investice město Přerov," uvedl náměstek pro školství Petr Kouba (ODS). V celkové částce jsou započítány i bezbariérové úpravy.

Díky podporám z ITI získaly v minulých letech za 60 milionů korun nové odborné učebny, včetně nábytku a pomůcek, i jiné přerovské školy - Velká Dlážka, Boženy Němcové, Svisle, U Tenisu, Za Mlýnem a J. A. Komenského v Předmostí. "V tuto chvíli nám chybí jen příspěvek pro poslední základku zřizovanou městem. Pro školu Želatovská se pokusíme zabojovat v dalším rozpočtovacím období, protože i tam chceme za 13 milionů zřídit a vybavit nové učebny," doplnil náměstek Kouba.

V Olomouckém kraji bude na začátku září kvůli budování bezbariérových učeben uzavřena také Základní škola Vrchlického v Šumperku. Ředitel školy Petr Málek kvůli tomu udělil ředitelské volno do 7. září.