husqvarna

Přerov čekají dopravní komplikace, způsobí je oprava jednoho z hlavních tahů

Přerov (ČTK) - Přerov čekají od čtvrtka dopravní komplikace, způsobí je oprava části jednoho z nejvytíženějších čtyřproudých tahů ve městě. Jde o úsek přes most Legií po křižovatku v ulici Velké Novosady. Částečná uzavírka frekventované silnice je naplánována do neděle 14. května, stavební práce budou mít dvě etapy. Řidiči musejí počítat s tím, že budou v těchto místech jezdit v omezeném režimu, omezení se dotkne i provozu autobusových linek MHD. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Řidiči i chodci si často stěžovali na stav této komunikace první třídy. "Takže jsme rádi, že Ředitelství silnic a dálnic přistoupilo k opravě," uvedl náměstek přerovského primátora pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO). Práce jsou rozděleny na dvě etapy, stavebníci začnou nejprve s opravou komunikace blíže k nákupnímu centru Tesco, v úterý 9. května pak přesunou provizorní značení a řidiči budou jezdit po druhé polovině vozovky v režimu 1+1 jízdní pruh.

Podle Navrátila se od čtvrtka od 06:00 vypnou semafory na křižovatce ulic nábřeží E. Beneše-Tržní-Velké Novosady a během oprav bude dovoleno pouze pravé odbočení z nábřeží Edvarda Beneše směrem k Tržní ulici a z nábřeží Edvarda Beneše vpravo směrem na Velké Novosady. "Nebude umožněno ani levé odbočení ze směru od Předmostí na nábřeží Protifašistických bojovníků a Edvarda Beneše a z opačného směru nepůjde odbočit vlevo na nábřeží Edvarda Beneše a do ulice Cukrovarská," doplnil náměstek Navrátil. V pondělí 8. května pak musejí řidiči počítat s tím, že bude zakázaný vjezd na parkoviště u Kazeta a nedostanou se ani na parkoviště u obchodu Tesco.

Uzavírka se dotkne i pasažérů městské autobusové dopravy. "U linek 105, 106, 107 a 111 nebudou obsluhovány zastávky na mostech Míru ani Legií, autobusy budou jezdit po objízdné trase a místo na mostech zastaví v Palackého ulici. Spoje linky 114 ve směru z Jižní čtvrti na Kopaniny budou ze zastávky v Palackého ulici vedeny na most Míru a nábř. Edvarda Beneše, kde obslouží zastávku na mostě Míru a v ulici Na Odpoledni pak navážou na trasu podle licence," uvedla Margita Považanová z přerovského magistrátu. Uzavírkou nebudou dotčeny pouze spoje linky 108 a 115.