Komatsu potřebu bagr

Přelouč vyhlásí výběrové řízení na výstavbu sídliště Hodinářka 2

Přelouč (Pardubicko) 10. září (ČTK) - Přelouč vyhlásí výběrové řízení na výstavbu sídliště Hodinářka 2 na jižním okraji města u silnice na Benešovice. V lokalitě by mělo na pozemcích města vzniknout deset bytových a devět řadových domů se 180 byty. Radnice pro výstavbu stanovila také základní pravda a hodnotící kritéria soutěže, řekla ČTK starostka Irena Burešová (ODS).

"Jsme si vědomi toho, že se to vyhlašuje v době nepříznivé pro stavebníky. Jsou nejisté ceny, nejsou materiály, nejsou lidi na stavby. Doba tomu moc nepřeje. Uchazeči nebudou mít jednoduché ani stanovení harmonogramu," uvedla Burešová.

Budoucí developer se bude muset řídit územní studií, kterou si radnice nechala zpracovat. Budou jej také limitovat stanovené regulativy, jako maximální výška budov, jejich rozestupy či rozsah veřejných ploch. V návrhu je i dětské hřiště, parkoviště a komunikace. Uchazeči budou muset doložit harmonogram výstavby, která může trvat v několika etapách až 15 let, a navrhnout kupní cenu pozemků pod stavbami. Investor na své náklady vybuduje inženýrské sítě, parkovací plochy, hřiště a přístupové cesty, které bezúplatně převede městu.

Vítězná nabídka by měla být známa v zimě 2022, vybraná společnost poté začne pracovat na projektové dokumentaci a povoleních výstavby. První bytové domy by se mohly začít stavět v polovině roku 2023. Na sídlišti Hodinářka 2 by měly být hlavně byty 1+1, 2+1, ale i větší. Podle Burešové je o bydlení ve městě značný zájem.

V lokalitě již v minulosti vznikly čtyři bytové domy. Město u nich využilo podobný postup, jaký nyní chystá pro pokračování výstavby.