husqvarna

Pražští zastupitelé schválili vypsání zakázek za 1,7 miliardy korun

Praha 24. března (ČTK) - Pražský magistrát vypíše šest velkých tendrů s celkovou předpokládanou hodnotou asi 1,7 miliardy korun. Schválili to dnes městští zastupitelé. Zakázky se týkají stavby P+R parkoviště u stanice metra C Opatov, podjezdu tramvají pod železniční tratí u stanice metra C Vltavská, lávky u stanice metra Rajská zahrada, rekonstrukce bývalé burzy v Pražské tržnici a projektové dokumentace plánovaného silničního tunelu pod Kbelskou ulicí v Hloubětíně.

Zahájení stavby P+R parkoviště pro 500 aut na Opatově magistrát plánuje na konec letošního roku, hotovo by mělo být do poloviny roku 2024. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 667 milionů korun, k tomu město počítá s rozpočtovou rezervou ve výši 83 milionů korun. Jedná se o největší zakázku, kterou magistrát letos plánuje vypsat.

Zastupitelé dnes také schválili vypsání tendru na tramvajový podjezd, který chce město postavit u Vltavské kvůli plánované přeložce tramvajové trati v souvislosti s modernizací železnice do Kladna a na letiště. Předpokládaná hodnota zakázky je podle schváleného dokumentu 264 milionů korun, ke které je přidána rozpočtová rezerva ve výši 36 milionů korun. Zahájení stavby je plánováno na třetí čtvrtletí letošního roku a dokončení do poloviny roku 2024.

Magistrát vypíše i tendr na novou lávku pro pěší od stanice metra B Rajská zahrada v Praze 14 k budoucí železniční zastávce. Podle předpokladu má vyjít zhruba na 103,6 milionu korun. Přemostění povede od metra přes Chlumeckou ulici a železniční trať a lidé se po lávce v budoucnu dostanou také dále na sever městské části.

Další veřejná zakázka se bude týkat chátrající památkově chráněné budovy bývalé burzy v Pražské tržnici v Holešovicích. Náklady na její rekonstrukci město odhaduje na 225 milionů korun. Zakázku již město jednou vypsalo, ale kvůli chybným podkladům ji muselo zrušit.

Poslední velká zakázka, jejíž vypsání dnes zastupitelé schválili, se týká zpracování projektové dokumentace asi 670 metrů dlouhého tunelu pod Kbelskou ulicí v Hloubětíně mezi křižovatkami s Poděbradskou a Kolbenovou. Má ulehčit dopravě na průmyslovém polookruhu, který propojuje Letňany na severovýchodě se Štěrboholy na jihovýchodě metropole. Projekční práce by podle dřívějších informací měly zabrat tři až čtyři roky a jejich předpokládaná hodnota je 320 milionů korun.