Cime 2 kvartál 2024

Pražský Palác Broadway se ani na čtvrtý pokus nepodařilo v aukci prodat

Praha (ČTK) - I čtvrtý pokus o prodej pražského Paláce Broadway v elektronické aukci skončil neúspěšně. Nikdo nepřihodil k vyvolávací ceně 990 milionů korun, uvedl dnes Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Úřad nyní nabídne budovu současnému nájemci za vyvolávací cenu z dražby. Nájemce může přednostní právo na odkup využít do tří měsíců. Jeho vyjádření ČTK zjišťuje.

Do aukce se přihlásil jeden zájemce, který složil kauci 20 milionů korun. Během dvoudenní dražby ale neučinil žádný příhoz. Opakovala se tak situace z minulých pokusů o prodej Paláce Broadway. ÚZSVM aukce uskutečnil v září 2021, loni v březnu a loni v srpnu.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého z 30. let minulého století je mezi ulicemi Celetná a Na Příkopě nedaleko náměstí Republiky. Budova je tvořena třemi propojenými trakty. Patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti prostory funkcionalistického paláce využívá Divadlo Broadway.

ÚZSVM v souladu se zákonem nabídl objekt poté, co ho převzal, nejprve jiným státním institucím. Žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto úřad hledá nového vlastníka prostřednictvím elektronické aukce.

Prodej Paláce Broadway by se mohl stát největším prodejem v historii ÚZSVM. Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze a prodejem pražského areálu U Půjčovny, který se po 100 příhozech prodal za 355,1 milionu korun.