Komatsu potřebuju Bagr

Pražský magistrát vypíše tendr na stavbu hasičské zbrojnice v Praze 13

Praha 11. dubna (ČTK) - Pražský magistrát vypíše tendr s předpokládanou hodnotou 19,5 milionu korun bez DPH na výstavbu zbrojnice pro dobrovolné hasiče v Třebonicích v Praze 13. Dnes o tom rozhodli městští radní. Sbory dobrovolných hasičů zřizují obce, asistují při hašení požárů nebo při povodních a dalších krizových událostech.

Nová zbrojnice má vzniknout v ulici K Náplavce ve Třebonicích v místě, kde již sbor působí. "Účelem této stavby je zlepšení podmínek zázemí Sboru dobrovolných hasičů. Součástí stavby jsou i prostory určené pro mimoškolní aktivity dětí a mládeže," stojí ve schváleném dokumentu. Stavba má začít letos a skončit v příštím roce.

V Praze je podle dřívějších informací 24 jednotek dobrovolných hasičů, které jsou určeny pro zásahy na celém území města. Dalších 14 jednotek je vyčleněno pouze pro danou městskou část. Jednotky zřizuje obec a jsou závislé na jejím rozpočtu. Obec vlastní i veškeré vybavení. V čele je velitel zodpovědný starostovi. V Praze působí přes 2500 dobrovolných hasičů.