husqvarna

Praha začne hledat firmu pro stavbu drážní promenády v Praze 10

Praha (ČTK) - Prahou vlastněná Technická správa komunikací (TSK) zahájí výběr dodavatele pro vybudování promenády s parkem, kterou město plánuje na místě zrušené železniční trati mezi Vršovicemi a Zahradním Městem. Vypsání tendru budou předcházet takzvané předběžné tržní konzultace, kde se zástupci TSK setkají s dodavateli, kteří projeví o účast v tendru zájem. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Zájemci o účast v tendru se podle Liškové mohou do 29. ledna hlásit o účast na setkání, které se uskuteční 30. ledna. "Cílem setkání bude zejména získání konstruktivní zpětné vazby dodavatelů k představeným informacím o zakázce a řízení," uvedla.

Původní železniční trať přes Strašnice zanikla koncem roku 2020 po vybudování nového koridoru se zastávkami Eden a Zahradní Město. Město pro vybudování takzvané drážní promenády loni získalo územní rozhodnutí. Na místě bývalé trati má vzniknout odpočinková oblast se zelení a pěší a cyklistické spojení v délce přes čtyři kilometry.

Promenádu budou podle dřívějších informací tvořit dva pásy, jeden čtyři metry široký pro cyklisty a bruslaře a druhý se šířkou 3,2 metru pro pěší. Mezi nimi bude necelý metr zeleně, tartanu nebo původních kolejí. Na promenádě zůstanou i další železniční prvky, například části kolejiště a návěstidel, historický kamenný podchod z 19. století, nýtovaný most z roku 1918 nebo části zrušené zastávky Praha - Strašnice.

Součástí korza mají být tři lávky, a to u nové železniční zastávky v Edenu, u ulice V Korytech a největší přes Průběžnou ulici. Na promenádě a v okolním parku město plánuje několik míst určených pro trávení volného času, například u Botiče, u sídliště Vlasta, u Edenu na místě zrušené zastávky Strašnice nebo u výhledu na Zahradní Město.