Komatsu potřebu bagr

Praha vypsala tendr za 240 milionů korun na parkovací dům na Dědině

Praha 3. února (ČTK) - Pražský magistrát vypsal tendr s předpokládanou hodnotou 240 milionů korun na stavbu parkovacího domu, který město plánuje na sídlišti Dědina u nyní budované tramvajové trati. ČTK to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Dům pro 290 aut má sloužit místním obyvatelům jako náhrada za parkovací místa, která ubudou kvůli výstavbě trati.

Dům má podle dřívějších informací nabídnout tři nadzemní podlaží a částečně zapuštěný suterén. Budova má být pokrytá popínavou zelení. Parkování v objektu bude určeno místním obyvatelům a bude fungovat v režimu modrých zón.

Prodloužení tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu začal dopravní podnik stavět loni v červenci a hotovo by mělo být na podzim letošního roku. Trať o délce 2,3 kilometru s pěti zastávkami povede z nynější smyčky v zastávce Divoká Šárka Evropskou a poté zahne do Vlastiny ulice, kterou podnik upraví a mimo jiné do ní vysadí 170 stromů.

Praha se jinak zaměřuje spíše na stavbu takzvaných P+R parkovacích domů, které jsou určené pro dojíždějící mimopražské řidiče a mají ulevit dopravě v metropoli. Předloni město dokončilo na Černém Mostě stavbu P+R parkovacího domu pro 886 aut za zhruba půl miliardy korun a loni zahájila stavbu dalšího u stanice metra B Nové Butovice, který má nabídnout 400 stání a vyjít na 293 milionů korun. Další domy magistrát plánuje například na Opatově na Jižním Městě nebo na Zličíně.