Komatsu potřebuju bagr

Praha vypsala tendr na stavbu výjezdové stanice záchranářů v Argentinské

Praha 23. června (ČTK) - Pražský magistrát vypsal soutěž na veřejnou zakázkou s odhadovanou hodnotou 42 milionů korun na stavbu výjezdové stanice zdravotnických záchranářů u loni postavené budovy hasičské zbrojnice v Argentinské ulici v Praze 7. ČTK to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Cílem je rozšířit síť stanovišť záchranářů a zlepšit dojezd sanitních vozů k případům.

Výjezdové stanoviště bude v jihovýchodním cípu areálu u křižovatky ulic Kouteckého a U Staré plynárny. Budova je navržená jako jednopatrová, kdy v přízemí bude umístěné garážové stání pro osm sanitních vozů, technické zázemí stavby, sklady a kancelář. V patře budou pokoje pro posádky, šatny a hygienické zázemí.

V Praze je nyní 20 výjezdových stanovišť, jedno Zdravotnické operační středisko a stanoviště Letecké záchranné služby v Praze 6.

Nová hasičská zbrojnice v Argentinské byla zkolaudována a uvedena do provozu loni na podzim a nahradila dosavadní nevyhovující budovu z roku 1942. Hasičská družstva ze stanice pokrývají oblast zahrnující asi 200.000 lidí. V areálu by měla kromě výjezdové stanice záchranářů vzniknout také nová administrativní budova, kam hasiči plánují přesunout své pražské krajské ředitelství ze Sokolské ulice.