husqvarna

Praha vypsala tendr na rozšíření školy pro děti s poruchami chování

Praha (ČTK) - Pražský magistrát vypsal tendr s předpokládanou hodnotou 187 milionů korun bez DPH na rekonstrukci a rozšíření základní školy pro děti s poruchami chování na Zlíchově v Praze 5. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Stávající kapacita školy je podle dřívějších informací asi 50 žáků a 25 zaměstnanců, po rozšíření areál pojme až 150 žáků a 55 zaměstnanců.

Kromě celkové rekonstrukce hlavní budovy je v plánu přístavba nového pavilonu v zahradě blízké vily Hummelberg, kde sídlí první stupeň školy. Po dokončení prací bude podle informací magistrátu škola nabízet moderní učebny, kabinety, družinu, tělocvičnu, šatny, hygienické zázemí i obnovené technické prostory. Obě budovy budou také vzájemně propojeny a budou bezbariérové.

Základní školu pro žáky se specifickými poruchami chování v ulici Na Zlíchově zřizuje hlavní město a podle webu se zařízení zaměřuje na vzdělávání žáků se syndromem ADHD, který se projevuje poruchou pozornosti s hyperaktivitou, a dětí s emočními problémy nebo autistickými rysy.