husqvarna

Praha vykoupí za 50,6 milionu Kč od Českých drah pozemky na sídlišti Rohožník

Praha 22. listopadu (ČTK) - Pražský magistrát chce za zhruba 50,6 milionu korun koupit od Českých drah pozemky, které se nacházejí na sídlišti Rohožník v Újezdu nad Lesy. Dnes o tom rozhodla rada města, ještě o tom musí hlasovat zastupitelé. Pozemky tvoří zejména zeleň a komunikace. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) je cílem ochránit obyvatele sídliště a zabránit tomu, aby parcely vykoupili spekulanti.

Podle Chabra se jedná o prakticky všechny volné pozemky na sídlišti. "Místní obyvatelé měli poměrně velkou starost, že pokud by se město s Českými drahami nedomluvilo, mohlo by dojít k prodeji pozemků spekulantům, případně developerům, kteří by chtěli některé části sídliště ještě zastavět," vysvětlil.

V Praze se v před několika lety řešil případ sídliště Písnice, jehož větší část vlastnila firma ČEZ. Ta v roce 2017 soubor panelových domů s asi 740 byty prodala za zhruba 1,3 miliardy korun skupině CIB Group. Místní obyvatelé proti prodeji opakovaně protestovali, neúspěšně se bránili i soudně.