Praha prodloužila lhůtu na vyjádřit k výstavbě v Bubnech-Zátorech do 28. dubna

Praha 29. března (ČTK) - Obyvatelé metropole se budou moci vyjádřit k plánované výstavbě v lokalitě Bubnů-Zátor do 28. dubna, magistrát termín prodloužil. ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrát Vít Hofman. Vedení radnice Prahy 7 zároveň schválilo své připomínky k výstavbě, které ještě projednají zastupitelé městské části. Na území Bubnů-Zátor má vzniknout nová čtvrť, kde by mohlo v budoucnu žít až 25.000 lidí. K zahájení výstavby je nutné, aby hlavní město schválilo změnu územního plánu.

"Chceme být v kontextu současných událostí maximálně vstřícní a dát na participaci lidem potřebný čas. Přidáme tedy navíc ještě jedno veřejné projednání. Je to poprvé, kdy se lhůta tímto způsobem prodlužuje," uvedl náměstek primátora Petr Hlaváček (TOP 09). Původní lhůta pro vyjádření byla stanovena od 28. února do 6. dubna.

Veřejné projednání se uskuteční 21. dubna. Pro veřejnost byl také připraven informační kontejner, který je do konce března na Strossmayerově náměstí. Po vypořádání všech připomínek by změna územního plánu mohla být schválena zhruba do roku a půl. Poté by mohla začít výstavba.

Připomínky k zástavbě schválilo vedení Prahy 7. Požaduje snížit mj. objem zástavby a výškovou hladinu a rozšířit plochy zeleně. Rovněž chce přesně vymezit místo veřejné vybavenosti. "Je naprosto nezbytné, aby územní plán garantoval umístění potřebné plochy veřejné vybavenosti v plném rozsahu. Prioritu musí v rozvoji území nutně dostat především dostatečně kapacitní školy a školky. Musí být vybudovány nejpozději současně s bytovou zástavbou," uvedla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová (Praha 7 Sobě).

Územní plán by podle radnice rovněž neměl umožnit obchodní domy s rozlohou nad 20.000 metrů čtverečních. Jakékoli případné další navýšení by se mělo posuzovat zvlášť. Územní studie, která v minulosti vznikla, stanovila jako maximální plochu obchodu pro tento blok 40.000 metrů čtverečních, což bylo o 60.000 metrů čtverečních méně, než požadoval investor.

Celkem na současném brownfieldu Bubny-Zátory vznikne 1,8 milionu metrů čtverečních ploch. Budou zde mimo jiné bytové i administrativní domy, park a u stanice metra C Vltavská budova filharmonie. Územím povede i železnice a bude zde několik železničních zastávek.