husqvarna

Praha příští rok opraví hájovny v Běchovicích, Krči, Čimicích a Velké Chuchli

Praha 28. prosince (ČTK) - Magistrát nechá příští rok opravit hájovny na území hlavního města. Rekonstrukce se dočkají ty v Běchovicích, Krči, Čimicích a ve Velké Chuchli. Náklady na opravu všech hájoven jsou stanoveny předběžně na 23,6 milionu korun. Vyplývá to ze schváleného rozpočtu hlavního města na příští rok. Na území Prahy je zhruba 3000 hektarů lesa ve správě Lesů hlavního města, největší je Kunratický les.

Hájovna v Běchovicích je v havarijním stavu. Oprava začala letos, ale vzhledem k náročnosti bude dokončena v první polovině příštího roku. "Celkovou rekonstrukcí dojde k zajištění kvalitního zázemí pro zaměstnance," píše se v dokumentu.

Celková rekonstrukce čeká hájovnu v Krči. Ze statických posudků vyplynulo, že problémy má hájovna již v původním založení stavby. Po opravě získají zaměstnanci kvalitní zázemí včetně zajištění základních hygienických požadavků.

Ve velmi špatném technickém stavu je podle důvodové zprávy rozpočtu také hájovna v Čimicích. Při rekonstrukci bude kromě nového zázemí vybudována denní místnosti a sociální zařízení pro zaměstnance a kancelář hajného. Na tuto stavbu bylo vydáno stavební povolení.

Nová elektrifikace čeká na chuchelskou hájovnu. Důvodem je nevyhovující stav odběrového místa. Obnoveno bude kabelové vedení a opravena přípojka elektřiny. Hájovna se dočká také nového úpravny vody, neboť v současné dodávce vody byly zjištěno velké množství koliformních bakterií.

O lesy se v Praze stará organizace Lesy hlavního města, jejímž vlastníkem a zřizovatelem je hlavní město. Společnost vznikla v roce 1992 a zaměstnává několik stovek lidí plus brigádníky. Společnost se stará nejen o lesy, ale i vodní toky.