Komatsu potřebuju bagr

Praha představí novou organizaci Pražská developerská společnost

Praha 29. dubna (ČTK) - Zástupci pražského magistrátu dnes představí založení městské příspěvkové organizace Pražská developerská společnost. Vznikne k letošnímu 1. červnu a bude se zabývat zejména využitím městských pozemků, jejich rozvojem a výstavbou bytových domů. Město do ní vloží 13 milionů korun. V čele bude ředitel jmenovaný městskou radou a součástí bude tříčlenný investiční expertní výbor, který bude poradním výborem ředitele.

Organizace se bude zabývat takzvaným land-developmentem, kdy bude připravovat městské pozemky a území pro výstavbu bytových domů, a to až do fáze územního řízení. Souběžně s tím vedení Prahy bude u konkrétního projektu rozhodovat, zda bude domy stavět samo město, nebo ve spolupráci se soukromým investorem. Úkoly, kterými se bude městský developer zabývat, bude muset vždy schválit vedení Prahy. Vytipováno je nyní asi 40 městských pozemků, mezi nimiž jsou například oblast Palmovky na Praze 8 nebo Nové Dvory na Praze 4.

Do konce letošního roku má mít organizace deset až 12 zaměstnanců. V příštím roce se navýší na 12 až 16 a do konce roku 2022 by měla mít 20 až 25 zaměstnanců. V čele organizace bude ředitel, který bude mít k dispozici investiční expertní výbor. Ředitele bude město hledat v tendru.