Komatsu potřebu bagr

Praha plánuje postavit střední školu a byty v Jinonicích

Praha 4. října (ČTK) - Pražský magistrát plánuje postavit novou budovu pro Waldorfské lyceum a bytové domy až s 200 byty na pozemcích u Radlické ulice v Jinonicích. Dosluhující rada hlavního města v pondělí schválila memorandum s Prahou 5. Městská část podle něj městu přenechá menší část pozemků, kterou má svěřenou. Stavba by podle schváleného dokumentu mohla začít po roce 2025 a přípravu bude mít na starosti Pražská developerská společnost (PDS).

Waldorfské lyceum využívající stejnojmennou alternativní pedagogickou metodu zřizuje hlavní město a nyní sídlí v budově na Opatově, která je podle memoranda kapacitně nedostatečná. Lokalita v Jinonicích je podle schváleného dokumentu výhodná i v tom, že poblíž plánované nové budovy se nachází Základní škola waldorfská.

Kromě střední školy plánuje magistrát na rozsáhlých pozemcích, které se nacházejí východně od Radlické ulici v blízkosti stanice metra Jinonice, postavit také městské nájemní byty. K výstavbě bude nutná změna územního plánu, kterou město připravuje a která by měla být schválena začátkem příštího roku.

Projekt bude mít na starosti PDS, což je příspěvková organizace, kterou město založilo kvůli přípravě bytových projektů na městských pozemcích. "Prvním krokem ze strany PDS bude zpracování studie celého širšího území jako podkladu pro upřesnění a definici zadání pro zadávací řízení nebo architektonickou soutěže či soutěže na jednotlivé projekty bytové výstavby a střední školy," stojí v dokumentu.

PDS aktuálně připravuje stavby na více než desítce míst v metropoli, kde by mělo v budoucnu vyrůst až 8000 městských nájemních bytů. U některých menších projektů už byl vybrán projektant, u dalších PDS vyhlásila tendry nebo architektonické soutěže.