Komatsu potřebu bagr

Praha opraví a rozšíří školu pro děti s poruchami chování na Zlíchově

Praha 30. srpna (ČTK) - Pražský magistrát nechá opravit a rozšířit základní školu na Zlíchově v Praze 5 určenou pro děti s poruchami chování. V pondělí záměr schválili městští radní, ještě o něm budou hlasovat zastupitelé. Náklady magistrát odhaduje na 241 milionů korun s DPH. Stávající kapacita školy je kolem 50 žáků a 25 zaměstnanců, po rozšíření areál pojme až 150 žáků a 55 zaměstnanců. Práce by měly začít příští rok a skončit v roce 2024.

Kromě celkové rekonstrukce hlavní budovy je v plánu také přístavba nového pavilonu v zahradě blízké vily Hummelberg, kde sídlí první stupeň školy. Po dokončení prací bude podle informací magistrátu škola nabízet moderní učebny, kabinety, družinu, tělocvičnu, šatny, hygienické zázemí i obnovené technické prostory. Obě budovy budou také vzájemně propojeny a budou bezbariérové.

Náklady magistrát původně odhadoval na 140 milionů korun, ale radní v pondělí schválili navýšení rozpočtu o 101 milionů Kč. "Vzhledem ke skokovému nárůstu cen stavebních materiálů jsou původní celkové náklady akce nedostatečné," stojí ve schváleném dokumentu. O vypsání veřejné zakázky na stavební firmu bude ještě muset hlasovat městské zastupitelstvo.

Základní školu pro žáky se specifickými poruchami chování v ulici Na Zlíchově zřizuje hlavní město a podle webu zařízení se zaměřuje na vzdělávání žáků se syndromem ADHD, s emočními problémy nebo autistickými rysy.