husqvarna

Praha nechá připravit projekt domu pro seniory v Dolních Počernicích

Praha 20. září (ČTK) - Praha nechá připravit projekt pro stavbu domova pro seniory v Dolních Počernicích. Radní města na základě tendru rozhodli, že dokumentaci připraví za 4,6 milionu korun bez DPH firma Bomart. Magistrát pracuje na rozšíření dalších domovů a nové kapacity pro bydlení seniorů budují i městské části s finanční podporou města.

"Původní záměr pochází z roku 2011, územní rozhodnutí bylo vydáno v roce 2013 a původní termín dokončení byl rok 2014. V roce 2016 ale tehdejší vedení města projekt zcela odložilo," uvedla k domu v Dolních Počernicích městská radní Milena Johnová (Praha Sobě). Dodala, že současné vedení města se rozhodlo projekt v modernizované podobě obnovit.

Domov bude tvořen správní budovou a dvěma obytnými křídly a proti původnímu záměru magistrát projekt doplnil o otevřenou plochu před vstupem, která může sloužit k volnočasovým aktivitám. Nové zařízení by mělo kromě Dolních Počernic sloužit okolní oblasti Kyjí, Běchovic a Štěrbohol.

Hlavní město podle Hofmana pracuje také na rekonstrukcích starších zařízení, jako je domov seniorů v Bohnicích nebo Malešicích. "Posouváme v realizaci několik magistrátních projektů, které již měly dávno fungovat, jako je například trojdomí Šolínova v Dejvicích, nebo nový pavilon v domovech v Krči a v Dobřichovicích," dodala Johnová.

Magistrát přispívá na budování kapacit pro seniory také městským částem. Praha 5 například letos na jaře otevřela v Hlubočepích dům pro seniory s 22 byty a připravuje nedaleko stavbu dalšího s dalšími 30. Domov plánuje v ulici Pod Lipami také Praha 3, další chystají Petrovice v Jakobiho ulici, Praha 17 v Řepích nebo Praha 2 na území vymezeném ulicemi Italská, Lichnická, Španělská a Kunětická.