Komatsu potřebu bagr

Praha chce vypsat tendr za 240 milionů Kč na parkovací dům na Dědině

Praha 13. června (ČTK) - Pražský magistrát plánuje vypsat tendr na stavbu parkovacího domu pro místní obyvatele v ulici Vlastina na sídlišti Dědina, který má vzniknout u plánované tramvajové trati. Dnes o tom rozhodli městští radní, ještě o tom budou hlasovat zastupitelé. Stavba za 240 milionů korun bez DPH by podle schváleného dokumentu měla začít příští rok a třípatrový dům nabídne parkování pro 290 aut.

Parkovací dům podle dokumentu nahradí místa, která bude nutné zrušit při plánované výstavbě tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu. Tu chce dopravní podnik zahájit letos v létě. Podle náměstka primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě) jsou stavby trati a parkovacího domu technologicky provázané a nejprve je nutné zahájit stavbu tramvaje.

Dům má podle schváleného dokumentu nabídnout tři nadzemní podlaží a částečně zapuštěný suterén. Budova má být pokrytá popínavou zelení. "Výstavbou tohoto parkovacího domu dojde k doplnění doposud chybějícího parkovacího domu, který byl plánovaný, ale nebyl realizován při výstavbě sídliště Dědina," stojí dále v dokumentu.

Praha loni dokončila na Černém Mostě stavbu P+R parkovacího domu pro 886 aut za zhruba půl miliardy korun. Nedávno zahájila stavbu dalšího u stanice metra B Nové Butovice, ten má nabídnout 400 stání a vyjít na 293 milionů korun. Další domy magistrát plánuje například na Opatově na Jižním Městě nebo na Zličíně. P+R parkoviště jsou určena především pro dojíždějící Středočechy a mají ulevit dopravě v metropoli, v případě Dědiny jde však o stavbu určenou místním obyvatelům.