husqvarna

Praha bude jednat o odkupu chrtího závodiště v Plzeňské ulici

Praha 20. dubna (ČTK) - Praha zahájí jednání o odkupu areálu chrtího závodiště v Plzeňské ulici v Praze 5 za posudkovou cenu zhruba 186 milionů korun. Členové majetkového výboru městského zastupitelstva tím dnes pověřili magistrátní odbor hospodaření s majetkem. Budovy jsou na městských pozemcích, magistrát by tam v budoucnu chtěl postavit bytové domy a ve spolupráci s Národní sportovní agenturou (NSA) závodiště přestavěl na cyklistické centrum s velodromem.

Pozemky u Plzeňské ulice v Košířích si podle dřívějších informací pronajala od města firma Czech International v roce 2005 na 30 let s možností opce na dalších deset let. V roce 2013 na nich otevřela areál s chrtím závodištěm, jehož vybudování vyšlo podle tehdejších informací na 350 milionů bez interiérů a gastrozázemí. Součástí areálu jsou restaurace a pod budovou je parkoviště se 190 parkovacími místy.

Ředitel majetkového odboru Jan Rak dnes na jednání výboru řekl, že město si nechalo zpracovat posudek hodnoty nemovitostí a podle jeho názoru by mělo usilovat o jejich odkup. "Bylo by hospodárné, kdybychom v tuto chvíli vhodné kroky udělali, protože dochází podle jednoho z právních názorů k porušování uzavřené nájemní smlouvy," dodal.

Městský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09) odkup podpořil s tím, že nyní je areál prakticky nevyužívaný. Dodal nicméně, že se dají očekávat komplikovanější jednání. Firma CZECH International již před několika lety po neúspěšné žádosti o odkup pozemků nabídla magistrátu ukončení nájemní smlouvy s úhradou 400 milionů korun ze strany Prahy za údajné zhodnocení majetku. Ještě před tím neúspěšně žádala magistrát o povolení stavby bytů.

Byty by na pozemcích chtělo stavět i město, kromě jednoho již připraveného bytového domu parcely podle městského zastupitele Pavla Richtera (TOP 09) umožňují stavbu dvou dalších podél Plzeňské. Dalším zvažovaným projektem je pak stavba cyklistického velodromu, který nyní v Česku schází.

"NSA se k tomu záměru staví velmi pozitivně," řekl k možnosti stavby cyklistického centra Chabr. Český svaze cyklistiky (ČSC) nedaleko provozuje krytou cyklistickou dráhu, kterou by rád nahradil plnohodnotným velodromem splňujícím parametry pro mezinárodní soutěže, doplněným o další sportoviště nebo muzeum cyklistiky. Se stavbou velodromu souhlasil i výbor územního rozvoje a rada Prahy 5.