husqvarna

Praha 5 vybrala návrh plánované obřadní síně v parku Sacré Coeur

Praha (ČTK) - Radnice Prahy 5 vybrala návrh síně pro pořádání svateb a kulturních akcí, kterou plánuje vybudovat v parku Sacré Coeur na Smíchově. V architektonické soutěži uspěl návrh architekta Václava Škardy. ČTK o tom informovala mluvčí městské části Lenka Abessi. Sál by mohl být podle plánů radnice dokončen v roce 2025.

"Zásadní pro nás bylo citlivé začlenění stavby do organismu parku a také jistá udržitelnost z hlediska provozních nákladů," uvedla členka poroty soutěže a předsedkyně výboru pro územní rozvoj Prahy 5 Zuzana Hamanová (STAN). Porota vítězný návrh vybrala z pěti, které postoupily do druhého kola. Celkem se do soutěže přihlásilo 19 účastníků.

Sál by měl v budoucnu být ve východní části parku, který je ve svahu mezi ulicemi Holečkova a Kartouzská. Podle dřívějších informací by měla mít obřadní síň kapacitu asi 100 lidí, z toho 40 až 60 k sezení. Původně vedení radnice plánovalo sál až pro 500 lidí, to se však ukázalo jako finančně nákladně a pro park zatěžující. Kromě velkého sálu by měla být v budově kavárna a galerie. V blízké době také městská část plánuje v parku vybudovat altánek.

Nyní městská část využívá pro sňatky obřadní síň ve Stroupežnického ulici, ta však podle vedení radnice není dost reprezentativní. Praha 5 má podle dat Českého statistického úřadu asi 89.000 obyvatel a zahrnuje Hlubočepy, Košíře, Motol, Radlice, Smíchov a části Jinonic, Malé Strany a Břevnova.