Komatsu potřebuju bagr

Praha 3 plánuje stavbu bytů u Nákladového nádraží Žižkov

Praha 15. února (ČTK) - Praha 3 plánuje postavit městské byty v nedokončeném domovním bloku u areálu Nákladového nádraží Žižkov. Mohl by tam vzniknout i stacionář pro seniory. Jak vyplývá z usnesení rady městské části, radnice na podobu výstavby vypíše architektonickou soutěž. V sousedním areálu bývalého nádraží plánují stavbu nové čtvrti soukromí developeři.

Nedokončený blok se nachází mezi ulicemi Na Viktorce a U Staré cihelny východně od areálu nádraží. "Na dané pozemky před rokem 2018 upozornil jeden z vlastníků sousedních pozemků s tím, že by je rád odkoupil, nebo zde formou PPP (partnerství veřejného a soukromého sektoru) vybudoval obytný objekt," stojí v radními schválením dokumentu.

Na pozemcích by podle dokumentu mohl vzniknout bytový dům se čtyřmi i více nadzemními podlažími a v přízemí by mohl být denní stacionář pro seniory, který by využíval i vnitroblok. Městská část nyní na základě rozhodnutí radních připraví zadání architektonické soutěže, kterou chce vypsat do konce října letošního roku.

V sousedním areálu Nákladového nádraží Žižkov plánují velkou bytovou výstavbu například firmy Central Group, Penta Investment, Sekyra Group nebo Finep. V nové čtvrti by mělo žít až 15.000 lidí. Central Group se stavbou prvních domů již začíná, na většině území však platí stavební uzávěra. Tu bude možné sejmout až po schválení změny územního plánu, o které by měli městští zastupitelé hlasovat v letošním roce. Podoba změny a plánované čtvrti se nelíbí některým místním obyvatelům, kteří proti ní sepsali petici.