Komatsu potřebu bagr

Praha 3 opraví staré podzemní garáže ve Vinohradské ulici

Praha 14. dubna (ČTK) - Radnice Prahy 3 plánuje zrekonstruovat a znovu zprovoznit podzemní garáže ve Vinohradské ulici nedaleko tramvajové zastávky Radhošťská. Radní městské části tento týden schválili vypsání tendru s odhadovanou hodnotou 100 milionů korun bez DPH. Po rekonstrukci by podle dřívějších informací mělo v garážích najít parkování asi 70 až 80 automobilů.

Nyní nevyužívané původně prvorepublikové garáže se nacházejí ve vnitrobloku činžovních domů, zahrnují přízemí a jedno podzemní podlaží. Městská část je kvůli špatnému technickému stavu nechala zavřít před více než dekádou.

Podle schváleného dokumentu bude přízemní část pokrývat zatravněná střecha a vjezd i výjezd vozidel je plánován z ulice Vinohradská průjezdem bytovým domem. Do podzemního patra se auta dostanou výtahem.

V Praze může být v některých částech města problém s parkováním. Řešit to mají mimo jiné parkovací zóny, které mají primárně bránit dlouhodobému parkování mimopražských řidičů a zajistit, aby v jednotlivých čtvrtích místa využívali místní obyvatelé. Za stejným účelem město v poslední době začalo budovat další záchytná P+R parkoviště na okrajích metropole.