Komatsu potřebu bagr

Praha 3 kritizuje chystanou uzavírku ulice Jana Želivského

Praha 31. ledna (ČTK) - Vedení Prahy 3 se nelíbí plánovaná uzavírka ulice Jana Želivského, která podle něj v důsledku souběhu s pracemi na křižovatce ulic Želivského a Olšanská může vést k dopravnímu kolapsu. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě. Ulice Jana Želivského by se měla uzavřít od 1. do 25. února v úseku mezi ulicemi Olšanská a U Nákladového nádraží, auta tam budou moci jet jenom po tramvajových kolejích. Praha 3 již kritizovala magistrát za souběh uzavírek loni na podzim.

Omezení v ulici Jana Želivského je v plánu kvůli opravě plynovodů. Ve stejné době bude do konce března omezena průjezdnost křižovatky u stanice metra Želivského kvůli ražbě kanalizace pro bytové projekty firmy Central Group. Podle Prahy 3 by měl magistrát a firma Pražská plynárenská Distribuce z toho důvodu práce na plynovodech odložit, protože souběh obou uzavírek by vedl k významnému zpožďování tramvajové i automobilové dopravy.

Vedení Prahy 3 již magistrát kritizovalo loni v listopadu v souvislosti s komplikacemi způsobenými souběhem několika uzavírek. Celkem v jedné oblasti platilo sedm dopravních omezení a v ulicích se pravidelně tvořily kolony. Radnice z toho důvodu vyzvala vedení města, aby lépe koordinovalo uzavírky. Magistrát poté na žádost městské části odložil další část rekonstrukce Koněvovy ulice na dobu, kdy budou ukončeny práce v ulici Jana Želivského.

Podle místostarosty Prahy 3 Ondřeje Ruta (Zelení) je koordinace prací stále nedostatečná. "Technická správa komunikací nám na žádost o plán koordinace dopravních omezení všech vlastníků inženýrských sítí poskytlo pouze soupis svých vlastních stavebních akcí. Akce vlastníků plynovodů, vodovodů a kanalizací a dalších sítí město nezkoordinovalo. Praha 3 se o jednotlivých uzavírkách dozvídá těsně před jejich spuštěním, postupně a bez jednotné koordinace," uvedl Rut.