Cime 2 kvartál 2024

Praha 17 zahájila tendr na stavbu domu pro seniory, zakázku vypsala už potřetí

Praha 25. srpna (ČTK) - Radnice Prahy 17 zahájila tendr s předpokládanou hodnotou zhruba 314,1 milionu korun bez DPH na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. V domu by podle dřívějších informací mělo najít domov 125 seniorů. Praha 17 projekt připravuje asi deset let a zakázku vypsala už potřetí.

Dům má stát na pozemcích v blízkosti ulic K Šancím a Engelmüllerova. Podle návrhu má mít čtyři podlaží, v nichž je v plánu mimo jiné 92 bytů o velikosti 1+kk a 13 bytů o velikosti 2+kk. Na pozemcích vedle plánovaného domova by podle dřívějších informací mohlo v budoucnu vyrůst další zařízení nabízející služby pro seniory.

Praha 17 projekt výstavby připravuje asi deset let. Stavbu schválilo zastupitelstvo městské části v lednu roku 2014. V roce 2017 vydali úředníci k plánované stavbě rozhodnutí o umístění a o rok později stavební povolení. Poprvé radnice tendr na stavitele vypsala v roce 2020, podruhé loni v květnu.

Poslední soutěž radnice zrušila po stížnosti vyloučeného účastníka soutěže u antimonopolního úřadu s odůvodněním, že úřad zřejmě postupoval v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek.

Praha 17, v níž žije 24.360 obyvatel, se nachází na západě hlavního města a zahrnuje katastrální území Řepy.