husqvarna

Praha 14 postaví u metra Černý most dům za 548,8 milionu korun

Praha (ČTK) - Budovu s byty a veřejnými službami v blízkosti stanice metra Černý Most pro radnici Prahy 14 za zhruba 548,8 milionu korun postaví firma Geosan Group. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. V budově by podle dřívějších informací mělo být asi 70 bytů, pobočka městské knihovny nebo informační centrum.

Zakázku radnice zadala takzvanou metodou Design & Build, což znamená, že vybraná firma se postará zároveň o zpracování projektové dokumentace a samotnou stavbu. Městská část bude podle dřívějších informací stavbu financovat částečně sama a částečně dotací od magistrátu či penězi od soukromých investorů. Byty mají byt určeny především pro zástupce pro město důležitých profesí, jako jsou zdravotníci nebo učitelé.

Stanice metra Černý Most a přilehlý autobusový terminál je dlouhodobě ve špatném stavu. V posledních letech město terminál částečně opravilo a nedávno vedení Prahy schválilo studii, podle které se má celé okolí stanice v horizontu deseti let výrazně proměnit. Návrh zahrnuje mimo jiné zasypání stávajícího terminálu tak, aby byla veřejná prostranství na jedné úrovni, vytvoření náměstí, doplnění veřejných služeb a zjednodušení příjezdu autobusů.