Cime 2 kvartál 2024

Praha 12 podepsala smlouvu o přeměně bývalého obchodního domu Prior

Praha (ČTK) - Zástupci Prahy 12 a firmy BAK stavební společnost podepsali koncesní smlouvu na přeměnu bývalého obchodního domu Prior na Sofijském náměstí. Na základě koncese firma postaví na místě obchodního domu budovu, ve které bude supermarket, ordinace nebo městské byty. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala Marie Machynková z komunikačního odboru městské části.

Do koncesního řízení se přihlásila BAK stavební společnost, která novou budovu postaví, ve spolupráci s firmou Savills. Koncesionář bude mít po splnění podmínek právo odkoupit část pozemku a následně prodat komerční jednotky a byty třetím osobám. Městská část obdrží každý rok pachtovné, které bude po dostavbě budovy minimálně deset milionů korun ročně. Po skončení padesátileté doby koncese pak objekt zdarma převezme.

V novém domě budou vedle supermarketu dvě patra dalších obchodů, patro pro kanceláře či ordinace a čtyři patra městských bytů. Rada městské části podle informací radnice schválila i požadavek na zpracování studie budoucího objektu, která bude reflektovat požadavky městské části a obyvatel okolních domů. "V plánu není pouze řešení bývalého bytového objektu Prior, ale také přilehlých nemovitostí a studie celého území," uvedl místostarosta Petr Šula (TOP 09). V nové budově by podle něj mohla být i pošta a pobočka městské knihovny.

Budova Prioru na Sofijském náměstí byla postavena koncem 80. let 20. století a je majetkem hlavního města Prahy, trvale svěřeným do správy městské části. V roce 2007 vedení Prahy 12 plánovalo využít budovu jako novou radnici, ta však byla postavena v ulici Generála Šišky. Nyní je většina prostorů prázdná a s výjimkou rekonstruované pasáže v přízemí je technické zázemí stále původní. Radnice nemá na rekonstrukci peníze, proto se rozhodla najít partnera v soukromém sektoru.