Komatsu potřebu bagr

Praha 11 podala námitky proti výstavbě podél ulice Opatovská

Praha 1. února (ČTK) - Nové vedení Prahy 11 podalo námitky proti územnímu rozhodnutí ke stavebnímu projektu, který plánuje developerská firma Conti Development podél Opatovské ulice. Radnici, která postupuje v souladu s názorem místních obyvatel, se nelíbí zejména vyšší ze dvou staveb, jejíž část má mít devět pater. ČTK to dnes sdělil místostarosta městské části Jan Jaroš (Praha 11 Sobě). Vyjádření firmy ČTK shání.

Plánovaný projekt developerem nazývaný Sky Opatov má stát na pozemcích mezi Billou a poliklinikou nedaleko autobusové zastávky Ke Kateřinkám. Třípatrová budova blíže k Opatovské má sloužit ke komerčním účelům, za ní pak developer plánuje druhy objekt se 75 byty. Ten má mít dvě výškové úrovně, část budovy investor plánuje čtyřpatrovou a část devítipatrovou.

Právě devítipatrová část se nelíbí obyvatelům sousedních panelových domů, podle kterých by takto vysoká stavba zhoršila kvalitu jejich bydlení. Firma podle Jaroše získala na konci loňského prosince územní rozhodnutí, proti kterému poté radnice Prahy 11 podala v v lednu jako účastník řízení námitky. Proti stávající podobě projektu se do médií vyjádřila i loni zvolená senátorka za Prahu 11 Hana Kordová Marvanová.

V námitce radnice argumentuje například snížením osvětlenosti okolních domů, projekt se podle vedení městské části ani urbanisticky na místo nehodí. "V této podobě je výstavba na ploše mezi poliklinikou Opatovská a takzvaným obláčkovým domem pro místní obyvatele naprosto nepřijatelná, neboť by nepochybně zhoršila kvalitu jejich bydlení a zatížila okolí další dopravou. Uděláme vše pro to, abychom pro obyvatele ulic Jašíkova, V Jezírkách a Křejpského našli co nejlepší řešení," uvedl Jaroš.

Praha 11 zahrnuje Chodov a Háje a podle dat Českého statistického úřadu má asi 73.000 obyvatel. Od konce loňského prosince v městské části vládne koalice Hnutí pro Prahu 11 (HPP11), Prahy 11 Sobě a Pirátů, starostkou je Šárka Zdeňková (HPP11).