Cime 2 kvartál 2024

Pošta prodala budovu v Horní Vltavici na Šumavě za vyvolávací cenu 3,6 milionu

Horní Vltavice (Českokrumlovsko) (ČTK) - Česká pošta dnes prodala v elektronické aukci budovu v Horní Vltavici na Českokrumlovsku za vyvolávací cenu 3,6 milionu Kč. Do aukce se přihlásil jediný zájemce, řekl dnes ČTK mluvčí pošty Matyáš Vitík. Kupcem je právnická osoba, jaká, mluvčí neuvedl. Minulý týden prodala pošta budovu v českobudějovické Nádražní ulici. Koupilo ji město České Budějovice v elektronické aukci za 38 milionů Kč bez DPH, což byla minimální vyhlášená kupní cena.

"Detaily můžeme zveřejnit po podpisu smlouvy," řekl mluvčí k dnešnímu prodeji budovy v Horní Vltavici. Jde o pozemek s výměrou 386 metrů čtverečních, součástí je objekt určený k bydlení, vyplývá z oznámení o aukci.

V jižních Čechách prodala pošta minulý pátek budovu v Budějovicích. Město tam chce mít zázemí pro turisty, třeba půjčovnu a úschovnu kol, řekla ČTK primátorka Dagmar Škodová Parmová (ODS).

Česká pošta loni vykázala ztrátu 1,73 miliardy korun, ztrátu čeká i letos. Sáhla tak k úsporám, zrušila 300 z 3200 poboček v polovině roku. Pošta zaměstnává téměř 22.000 lidí, ke konci května zrušila v souvislosti se zavíráním poboček 924 míst, z toho dostalo výpověď asi 600 zaměstnanců. Na jihu Čech zrušila Česká pošta od července 16 poboček, z toho v Budějovicích pět, zůstalo jich osm.

Loni pošta prodala 50 nemovitostí za 1,2 miliardy korun. Letos očekává, že prodá 28 pozemků a budov za 625 milionů. Z prodávaných budov jich bude 12 sloužit pro další provoz pošty Partner. Česká pošta předpokládá, že v příštích letech prodá nemovitý majetek v hodnotě 4,5 miliardy korun. Nemovitosti v hodnotě 11 miliard si nechá pro další provoz státního podniku nebo Balíkovny, které se mají od pošty oddělit, uvedl ředitel divize sdílených služeb pošty Ondřej Škorpil.

Pošta také nedávno vypsala výběrové řízení na prodej budovy hlavní pošty na rohu ulice Politických vězňů a Jindřišské ulice v Praze. Vyvolávací cena je 1,538 miliardy korun bez DPH. Tendru předcházela nabídka objektu státním institucím, kterou nikdo nevyužil. Budovu, ve které sídlí i vedení podniku, Česká pošta prodává dohromady s domem v Moravské ulici s cenou 62,39 milionu korun.