Komatsu potřebu bagr

Poškozená střecha internátu v Luhačovicích bude opravena do konce srpna

Zlín 26. července (ČTK) - Střecha internátu Střední odborné školy Luhačovice, kterou v červnu poškodila vichřice, bude do konce srpna opravena. Rekonstrukci střechy schválili krajští radní, náklady jsou vyčísleny na 7,35 milionu korun, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě zástupce hejtmanství Jan Vandík.

Bouřka z 24. června způsobila v lázeňském městě škody za desítky milionů korun, poškozeny byly střechy řady domů i zeleň. Asi nejvíce bouře ničila v Masarykově ulici, kde byla stržena střecha internátu.

"Nikomu ze studentů ani personálu se tehdy naštěstí nic nestalo. Pro 30 studentů byl přistaven autobus, ti pak byli rozvezeni do třech místních hotelů, které pohotově nabídly své kapacity. Žáky si během následujícího dopoledne vyzvedli rodiče," uvedla krajská radní Zuzana Fišerová (Piráti).

Zlínský kraj uhradí 6,55 milionu korun z nákladů na rekonstrukci střechy internátu, 800.000 korun dá škola. Část nákladů pokryje pojistné plnění od pojišťovny, o jehož výši se jedná. "Rekonstrukce střechy bude ukončena do konce srpna, aby nebyl narušen začátek školního roku," uvedl krajský radní Zbyněk Fojtíček (ODS).