Cime 2 kvartál 2024

Poruba chce upravit další dvůr, náklady budou 37 milionů korun

Ostrava 5. dubna (ČTK) - Ostravský městský obvod Poruba upraví další dvůr. Modernizace za 37 milionů korun čeká prostranství mezi náměstím Jana Nerudy a Hlavní třídou. Rekonstrukce, která začne tento měsíc, naváže na renovaci samotného náměstí, která skončila v minulém roce, řekl ČTK mluvčí radnice Martin Otipka.

"Vzhledem k velikosti území jsme opravy rozdělili do dvou etap. Práce začnou v úseku od prodejny Hruška na ulici 17. listopadu po ulici Komenského. Tato část by měla být hotova v létě. Pojali jsme to komplexně, opravíme veškeré chodníky a cesty ve dvoře, v plánu je výstavba nového parkoviště ze zatravňovací a drenážní dlažby, které nabídne 80 míst. Novou podobu dostanou kontejnerová stání a lidé se dočkají nových laviček a dalšího mobiliáře,“ uvedla místostarostka Petra Brodová (ANO).

Počítá se i s revitalizací zeleně, protože kvůli stavbě musely být pokáceny přestárlé a nemocné dřeviny. "Chystáme ale dostatečnou náhradní výsadbu. Především kolem nového parkoviště počítáme s keři, kterých bude celkem přes 200, a vysadíme téměř 30 nových stromů. Vedle javorů a lip přibudou i exotické dřeviny, třeba dva liliovníky tulipánokvěté. Stromy budou vysazeny i do ostrůvků na novém parkovišti. Tam využijeme technologii prokořenitelných zemních buněk, které stromům ve zpevněné ploše pomohou lépe prosperovat," doplnila místostarostka. Po dokončení první etapy budou práce pokračovat pod ulici Komenského směrem k Alšově ulici a vše by mělo být hotovo na podzim.