husqvarna

Poptávka po skladech nepolevuje. HSF System staví haly pro logistiku a průmysl v Přerově, Napajedlech a ve Štětí

Stavební společnost HSF System realizuje výstavbu nových prostor pro logistiku a průmysl v Přerově, Napajedlech a ve Štětí. Souhrnně půjde
o kapacity na ploše přibližně 31 000 m2.

„Poptávka developerů i samotných firem po skladových kapacitách je stále velká. V současné době máme v přípravné a realizační fázi přibližně 54 000 m2 určených pro skladové haly nebo logistická centra po celém Česku,“ uvádí Jan Vitvar, manažer pro klíčové zákazníky a člen představenstva společnosti HSF System.

V areálu společnosti Mondi Štětí, která je největším výrobcem papíru a buničiny na českém trhu, vyroste v prvních měsících příštího roku nový centrální sklad náhradních dílů
a chemikálií. Skladová hala a výměníková stanice se budou realizovat na ploše cca 3 553 m2 v samostatně stojící jednopodlažní nepodsklepené budově o půdorysném tvaru písmene „L“. „Architektonická koncepce nového skladu vychází z pojetí technologie skladování s ohledem na maximální využití zbytku nezastavěného území v jihozápadním cípu areálu společnosti,“ doplňuje Ilja Nikolov, vedoucí střediska společnosti HSF System.

V Napajedlech vzniká v bývalém průmyslovém areálu po demolici nová hala na ploše 21 500 m2. Samotná nadzemní stavba bude rozdělena na tři samostatné nájemní jednotky a každá z nich bude mít vlastní administrativní vestavbu. Investorem projektu je česká dceřiná společnost Invest4SEE RE One spadající pod rakouského developera Invest4SEE RE Investment Holding GmbH, který realizuje průmyslové parky zejména ve středovýchodní
a jihovýchodní Evropě. Dokončení je plánováno ve druhém kvartálu roku 2023.

Ještě letos zahájíme první etapu výstavby logistického areálu v Přerově pro společnost TIREX TYRE GROUP a.s. Generální dodávka obsahuje jednopodlažní objekt skladu, třípodlažní administrativní budovu a komunikace včetně všech potřebných sítí. Druhá etapa je zatím v projektové fázi.

O společnosti HSF System: 

Společnost HSF System je ryze česká stavební společnost, která vznikla v roce 2002. Má sídlo v Ostravě, pobočky v Praze, Brně a Plzni. Na Slovensku působí dceřiná společnost HSF System SK. Zaměřuje se na generální dodávky staveb a realizuje kompletní střešní a fasádní pláště moderních objektů včetně jejich rekonstrukcí. Správu budov zajišťuje prostřednictvím společnosti SK Facility. Developerské projekty realizuje pod značkou ANTRACIT.

Společnost HSF System je držitelem Ceny hejtmana MS kraje za společenskou odpovědnost za rok 2020
v kategorii firem do 250 zaměstnanců. Poslední zveřejněný Rating stavebních dodavatelů 2020 (RABF) zařadil společnost HSF System mezi pět nejlepších stavebních společností v Česku. Společnost HSF System získala prestižní titul Stavba roku 2020. Ředitel společnosti Jan Hasík je držitelem titulu EY Podnikatel roku 2016 MS kraje.