Komatsu potřebuju Bagr

Polička připravuje další parcely, ceny šly ale výrazně nahoru

Polička (Svitavsko) 10. srpna (ČTK) - Polička na Svitavsku připravuje další lokalitu pro stavbu rodinných domů. Lidé mají o parcely zájem, i když je město upozornilo, že budou možná více než dvojnásobně dražší kvůli inflaci a situaci na stavebním trhu. ČTK to řekl starosta Jaroslav Martinů (ODS).

"Lokalita Jih I je po několika těžkých jednáních vykoupená. Jedná se o další etapu, kde vznikne 20 parcel. Je o ně obrovský zájem. Nedávno jsme měli 55 zájemců, lidi jsme svolali, abychom je informovali, že budou daleko dražší. Byli jsme až mírně udivení, většina lidí o parcelu zájem má," řekl starosta.

Zasíťované parcely, které město naposledy prodávalo v lokalitě Bezručova, vyšly bez koruny zisku pro město asi na 1400 korun za metr čtvereční. Podle starosty připravované parcely v lokalitě Jih I budou stát patrně 3000 korun za metr čtvereční. Parcely mají být velké 700 až 1100 metrů čtverečních.

"V lokalitě Bezručova stál výkup pozemků 200 korun za metr čtvereční, teď v lokalitě Jih I stály výkupy 1000 korun. K tomu je inflace, stouply ceny stavebních prací, budeme rádi, když se dostaneme na 3000 korun," uvedl Martinů.

Město už vybralo projektanta, do prosince by měl mít hotovou projektovou dokumentaci na zasíťování pozemků. V zimě chce město vypsat výběrové řízení na stavební firmu.

"Byl bych rád, kdybychom v prvním pololetí zahájili prodej parcel a kdybychom za rok touto dobou už umožnili lidem stavět. Musíme mít velké cíle, abychom nezlenivěli. Za posledních 18 let jsme připravili asi 200 parcel, na to jsem hrdý," řekl Martinů.