husqvarna

Podpis smlouvy o rozvoji u metra Holešovice by mohl být v červnu

Praha 11. května (ČTK) - Pražský dopravní podnik (DPP) a firma Nové Holešovice Development ovládaná skupinou Karlín Group by mohly v červnu podepsat smlouvu o založení společného podniku k rozvoji stanice metra C Nádraží Holešovice a jeho okolí. ČTK to dnes řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Antimonopolní úřad již pravomocně zamítl podnět skupiny CPI, která si na postup DPP stěžovala. Podle náměstka je to další potvrzení toho, že celý postup je v souladu s právními předpisy.

Plán DPP počítá s tím, že Nové Holešovice Development spolu s DPP založí podnik, který bude mít na starosti rekonstrukci stanice metra i stavbu kanceláří a bytů v okolí. Karlín Group v oblasti vlastní pozemky, stejně jako DPP a hlavní město, podle podniku je tak logické partnerství právě s touto firmou. CPI, která má v oblasti rovněž plány, nicméně uvedla, že měl podnik vypsat veřejnou soutěž. Antimonopolní úřad loni zamítl první stížnost CPI a podle dnešního zjištění deníku E15 nyní i podaný rozklad.

"Ještě je zpracovávána jedna ekonomická analýza, abychom si byli stoprocentně jisti. Odhaduji, že někdy v červnu by to mohlo být podepsáno," řekl ČTK Scheinherr. Dodal, že nyní už z pohledu města podpisu nic nebrání a jde jen o to se domluvit s partnerem na podpisu. "Jsem hrozně rád, že nám antimonopolní úřad dal za pravdu i v rozkladovém řízení a že to potvrzuje správnost našich kroků," dodal.

Postup DPP loni kritizovaly Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN) a opoziční strany v pražském zastupitelstvu. Podnik v té souvislosti nechal vypracovat dvě dodatečné právní analýzy, které podle zástupců vedení firmy potvrdily správnost postupu. Generální ředitel DPP Petr Witowski v minulosti uvedl, že obdobný model spolupráce by se měl v budoucnu využít i při rozvoji dalších stanic metra, protože vedení podniku jej považuje za nejlepší způsob zhodnocení majetku, který je běžný i v zahraničí.