Komatsu potřebu bagr

Podnikatelé v Ostravě mohou získat stoprocentní slevu na nájem předzahrádek

Ostrava 15. října (ČTK) - Ostrava nabízí další pomoc provozovatelům restaurací, jejichž podnikání ovlivnila opatření související s pandemií koronaviru. Získat mohou stoprocentní slevu na nájmu za restaurační předzahrádky. Novinářům to dnes sdělila mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná.

O slevu si mohou požádat právnické i fyzické osoby, a to za celé období letošního roku. Jejich žádosti bude město postupně posuzovat. "Restauratéři a hoteliéři náleží k nejvíce postiženým oborům podnikání, proto pomoc směřuje provozovatelům restaurací, cukráren a kaváren, kteří mají předzahrádky na pozemcích města a současně mají se statutárním městem Ostrava uzavřenou nájemní smlouvu. Spolu s další, již městem realizovanou pomocí drobným podnikatelům, je počinem ke zmírnění dopadů šíření koronaviru," uvedla Pokorná.

Město podnikatelům v době pandemie pomáhalo i jinými způsoby. Šlo například o přímou finanční podporu, slevy na nájmech či odpuštění místních poplatků. Kromě podnikatelů město podporovalo i neziskové organizace, jejichž činnost byla kvůli pandemie koronaviru rovněž omezena.