Cime 2 kvartál 2024

Podél plzeňské fakultní nemocnice na Borech vznikne přes 50 parkovacích míst

Plzeň (ČTK) - Podél plzeňské fakultní nemocnice v městské části Bory vznikne do konce roku parkovací pruh s 52 novými místy. V ulici Edvarda Beneše stavbaři současně zrekonstruují chodníky a vjezdy do areálu nemocnice, změní se veřejné osvětlení. Místo 28 stromů, které musí automobilům ustoupit, se vysadí 31 nových. ČTK to řekl starosta obvodu Plzeň 3 David Procházka (ANO).

"S nedostatkem parkovacích míst se dlouhodobě potýká v podstatě celá Plzeň. V našem obvodě je každým rokem navyšujeme. Jako první to bude letos 52 stání v ulici Edvarda Beneše v úseku od Stehlíkovy ulice po ulici 17. listopadu," řekl.

Před zahájením stavebních prací se do konce března vykácí 28 pajasanů žláznatých. "Jde o stromy s defektem, jejichž kořenový systém je narušený, a jsou tak potenciálně nebezpečné pro kolemjdoucí. Po dokončení prací je nahradí jedenatřicet nově vysázených jilmů," uvedla mluvčí městského obvodu Michaela Adámková.

V místech budoucích parkovacích mist se zruší veřejné osvětlení. "Lampy se přesunou na trakční vedení na druhé straně vozovky. Realizace parkovacího pruhu by měla začít 1. července a hotovo má být do konce roku," řekl místostarosta Pavel Šrámek (Piráti).

Stavební práce si vyžádají přeložku veřejné komunikační sítě, pod budoucím parkovacím pruhem teď vedou telekomunikační kabely.