Cime 3 kvartal 2024

Podél magistrály mezi Kačerovem a Spořilovem vznikne lávka pro pěší a cyklisty

Praha (ČTK) - Podél severojižní magistrály v Praze vznikne mezi Kačerovem a Spořilovem lávka Bike Snake pro pěší a cyklisty. Přemostění tak spojí Pankrác a Kačerov s Roztyly a zbytkem Jižního Města. Mezi oběma částmi je nyní možné se přímo dostat pouze autem nebo metrem. ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Magistrát nyní chystá studii, která poslouží městské firmě Technická správa komunikací (TSK) k vypsání zakázky. Město nyní staví rovněž Štvanickou lávku pro pěší a cyklisty, která spojí přes Štvanický ostrov Holešovice s Karlínem.

"Chodcům a lidem na kole stojí v cestě Jižní spojka s mimoúrovňovou křižovatkou, železnice, depo metra a garáže autobusů. Autem a metrem je tato trasa přímá, komfortní a kapacitní. Novým mostem chceme tuto možnost nabídnout i těm Pražanům, kteří by volili jiné druhy dopravy," uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Severní napojení lávky je naplánováno severně od Michelské ulice a na jižní straně pak vyústí na okraji zástavby na Spořilově. Odtud budou moci lidé pokračovat dál na jih města nebo se přes již existující lávku dostanou rovněž na Roztyly. Lávka bude z ekologických materiálů, kterým je tzv. kompozitní dřevo, a z ultra-vysokohodnotného betonu, z něhož bude část, po které lidé půjdou či pojedou. Pilíře budou ocelové.

Na stavbu v současné době město připravuje studii. TSK pak následně vypíše tendr formou veřejné soutěže tzv. Desing and Build. Při ní vybraná firma dodá projekt a následně ji vybuduje.