husqvarna

Poděbrady chtějí vybudovat novou lávku pro pěší a cyklisty přes Labe

Poděbrady (Nymbursko) (ČTK) - Poděbrady plánují vybudovat lávku pro chodce a cyklisty přes Labe, měla by spojit městskou část Polabec s ulicí Na Vinici. Na straně Polabce by mohlo vzniknout záchytné parkoviště. Město nechá vypracovat studii a začne jednat s majiteli pozemků. Přesná podoba, umístění a termín stavby vzejdou z dalších jednání, řekl dnes novinářům starosta Jaroslav Červinka (Nezávislí kandidáti Poděbrady).

"Začínáme se bavit a začneme činit přípravné kroky k přemostění Labe, ve vedení města na tom ale panuje shoda," řekl Červinka. Lávka by podle něj měla přispět k lepšímu propojení Polabce a centra města a nabídnout zejména cyklistům bezpečnější trasu, než je dopravně vytížený silniční most přes Labe. Labe v Poděbradech mohou chodci a cyklisté překonat na třech místech.

Součástí budování lávky má být i záchytné parkoviště na polabecké straně lávky na pozemku města. Podle místostarosty Romana Schulze (ODS) by bylo další parkovací plochou pro návštěvníky města, kteří se z něj jednoduše dostanou do centra. "Mohlo by se využívat pro další akce, které se budou na Ostende konat," řekl.

Město nyní nechá zpracovat vyhledávací studii, návrhy pak projedná s majiteli pozemků, zejména s Povodím Labe.

V sousedním Nymburce dostavěli novou lávku pro pěší a cyklisty přes Labe v roce 2021, vyšla na 129 milionů korun, většinu uhradili z dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.