Cime 2 kvartál 2024

Plzeňský kraj znovu vyhlásí zakázku na rekonstrukci kotelny Rokycanské nemocnice

Rokycany (ČTK) - Plzeňský kraj opakovaně vyhlašuje veřejnou zakázku na rekonstrukci plynové kotelny Rokycanské nemocnice v hodnotě zhruba 30 milionů korun. Nemocnici nyní vytápí plynová kotelna, která je ale už na konci své životnosti, řekl ČTK náměstek hejtmana pro investice a majetek Martin Záhoř (ANO).

"V současné době je areál nemocnice vytápěn plynovou kotelnou a jsou zde dvě systémově odlišná zařízení - teplovodní a parní. Ze stavebního hlediska je objekt kotelny na konci své životnosti jak z hlediska technologického, tak stavebního a rekonstrukce je nezbytná," řekl Záhoř. Nová kotelna by měla být podle něj primárně plynová, ale měla by mít duální hořáky pro případné využití LTO ze zásobníků. Po rekonstrukci má být kotelna podle představ kraje vybavena nejmodernější technologií včetně softwarového řízení pro provoz a správu.

Pro nadcházející topnou sezonu se novou kotelnu ještě nepodaří postavit, její rekonstrukce má podle Záhoře trvat zhruba rok. Součástí zakázky, kterou kraj vypisuje, je proto i zajištění mobilní kotelny pro vytápění a zajištění teplé vody v překlenovacím období.

Kraj už výběrové řízení na rekonstrukci kotelny vypsal třikrát, ale ani jednou nebylo dokončeno. Poslední vyhlášená zakázka z loňského roku skočila námitkou a podáním na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Důvodem byla podhodnocená cena uchazeče s nejnižší nabídkou, nemocnice proto zakázku zrušila. Krajský úřad proto prověřil původní projektovou dokumentaci a možnost využití současné kotelny. Novou projektovou dokumentaci teď kraj využije jako jeden z podkladů pro zadání nové veřejné zakázky, která bude vypsána formou výzvy pro neomezený okruh dodavatelů ve zjednodušeném podlimitním řízení jako veřejná zakázka na stavební práce, uvedl Záhoř.

Nutná rekonstrukce kotelny je jen začátkem velkých investic, které kraj v Rokycanské nemocnici dlouhodobě plánuje. "Je tam zakreslený projekt v řádově jedné miliardě korun na celou nemocnici," řekl Záhoř. Investice by se měly v příštích letech rozvrhnout na etapy. Plán výhledově počítá s přístavbu dvou věží ambulantního traktu, vznikem urgentního příjmu a s opravou lůžkové části.