Plzeň postaví za 36 milionů Kč sportovní areál pro SK Neslyšících na Košutce

Plzeň 10. února (ČTK) - Nový sportovní areál dostane příští rok na jaře plzeňský klub SK Neslyšících. V těsném sousedství nové sportovní haly Krašovská ve čtvrti Košutka dostanou neslyšící sportovci zázemí a venkovní sportoviště. Město je postaví náhradou za současný areál klubu ve Vyšehradské ulici v Lobzích. Místo Plzeň potřebuje pro stavbu části městského okruhu, řekl dnes ČTK primátor Pavel Šindelář (ODS). Tento týden podepsalo město se zhotovitelem smlouvu, v příštím týdnu předá staveniště. Hotovo má být do 15 měsíců.

Město postaví pro klub jednopodlažní objekt zázemí s klubovnou, šatnami a sociálním zařízením. Pod přesahem střechy nad hlavním vstupem a terasou vzniknou pobytové prostory. "Klubu bude také sloužit venkovní víceúčelové hřiště včetně umělého osvětlení, hřiště na beachvolejbal a tři hřiště na pétanque. Klubu předáme mnohem větší zázemí včetně sportovišť na jaře roku 2023, a to do výpůjčky. Celkové náklady na výstavbu jsou 36 milionů korun včetně DPH,“ uvedl primátorův první náměstek Roman Zarzycký (ANO). Objekt respektuje bezbariérové užívání, u zázemí vznikne také nové parkoviště pro dvě desítky aut.

Sportovní klub Neslyšících Plzeň vznikl v roce 1943 pod názvem Sportovní klub Hluchoněmých. Od té doby neustále měnil svoje místo působení. Asi od roku 1961 se usídlil v prostorách v Plzni Lobzích. "Prostory měly nevlídné sociální i tréninkové zázemí. Již přes 25 let se hovořilo o tom, že místo bude nutné opustit z důvodu, že přes pozemek povede pozemní komunikace," řekl předseda spolku SK Neslyšících Plzeň Pavel Železný. V roce 2018 navíc prostory vyhořely.