Komatsu potřebu bagr

Plzeň opraví Slunečnou lávku pro pěší přes řeku Radbuzu v Českém údolí

Plzeň 5. srpna (ČTK) - Plzeň začne od pondělí 8. srpna opravovat Slunečnou lávku pro pěší přes řeku Radbuzu v Českém údolí. Lávka z roku 2003 umožňuje přejít z Borského parku do chatové oblasti Výsluní. Oprava za 1,94 milionu korun potrvá asi měsíc a vyžádá si uzavření lávky. Chodci budou muset použít k překonání řeky jeden ze sousedních mostů, informovala dnes ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková

Plzeň, která leží na soutoku čtyř řek a na důležitém železničním uzlu, se stará o desítky lávek přes řeky, železniční koleje a silnice. "Pro Plzeň, která je důležitým dopravním a železničním uzlem, jsou lávky podobně důležité jako mosty. Snažíme se je udržovat v dobrém stavu, aby byly bezpečné. Při celkovém počtu 62 lávek ve správě města to znamená každý rok nějakou důkladněji opravit," řekl primátorův náměstek Michal Vozobule (TOP 09). Lávky město opravuje průběžně. Provádí na nich menší opravy i větší zásahy pro zajištění jejich životnosti. Ročně na jejich opravy vynaloží až desítky milionů korun.

Takzvaná Slunečná lávka v Českém údolí podstoupila od svého vybudování před 19 lety pouze běžnou údržbu a drobné opravy. Nyní ale už dřevěná prkna na mostovce nejsou v dobrém stavu a lávka potřebuje novou protikorozní úpravu. Celou konstrukci dělníci postupně očistí a natřou, dřevěnou mostovku kvůli postupující hnilobě odstraní a nahradí novými fošnami. "Dojde i na opravy opěr a pilířů. Součástí prací bude také vybudování pevné chráničky vedení veřejného osvětlení, která má zabránit opakovanému poškozování a krádežím kabelů,“ uvedl Václav Šašek, který má v městské organizaci Správa veřejného statku města Plzně stavbu na starosti.