Komatsu potřebuju Bagr

Plzeň odpustí nájemcům nebytových prostor 40 až 100 pct nájmu za 4 měsíce

Plzeň 15. června (ČTK) - Plzeň odpustí nájemcům nebytových městských prostor, kteří byli poškozeni koronavirovou krizí, 40 procent nájemného od letošního ledna do konce dubna. Týká se to všech, kteří museli vinou krizových opatření vlády uzavřít provozovny nebo měli v tomto období sníženou poptávku. Prominutí v plné výši 100 procent se bude týkat zejména neziskových organizací, jež provozují svoji činnost v prostorách vlastněných městem. Snahou je podpořit nájemce v co možná nejširším rozsahu, a proto by se mohla týkat i těch, kteří nesplňují podmínky programů vypsaných vládou, řekl dnes ČTK radní města pro ekonomiku David Šlouf (ODS).

Nebytové prostory musí sloužit pro podnikání nebo neziskovým organizacím. Odpuštění se netýká pronájmů garáží, parkovacích stání, střech, fasád nebo společných prostor v domech a ani pronájmů pozemků. "Pokud jde o posunutí splatnosti nájemného v nebytových prostorách ve vlastnictví města, končí červnovou splatností, to znamená, že nájemné za červenec už je nutné hradit v řádném termínu. V případě složité ekonomické situace má nájemce možnost požádat o splátkový kalendář," uvedla mluvčí radnice Eva Barborková.

Stejně jako na jaře je na webu města elektronický formulář https://form.plzen.eu/zadost-najemne2, který žadatel vyplní a odešle. Bude přístupný až do 30. července 2021. Po skončení tohoto termínu bude žadatelům promíjeno nájemné a uzavírán dodatek k nájemní smlouvě, dodala mluvčí.

Nájemce nebytových prostor, které patří městu nebo jeho příspěvkovým organizacím, se mohou s dotazy obrátit na Janu Veckovou z bytového odboru magistrátu, tel.: 378 034 212 a e-mail: veckova@plzen.eu.