Komatsu potřebuju bagr

Plzeň čekají v létě opravy silnic a tratí za stovky milionů, je to více než loni

Plzeň (ČTK) - Plzeň čekají v létě opravy silnic a tramvajových tratí za stovky milionů korun. Jejich investorem bude město a státní Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). O prázdninách, kdy v Plzni klesá intenzita provozu zhruba o třetinu, jsou v plánu větší akce než loni a mají větší dopad na dopravu, řekl dnes ČTK náměstek primátora pro dopravu Aleš Tolar (STAN).

Největší prázdninová stavba na silnicích v Plzni začne 5. června. Půjde o čtyřměsíční opravu mostu Milénia, největšího ve vlastnictví města, který slouží už téměř čtvrtstoletí a denně po něm projede zhruba 26.000 aut. Je nutné kompletně vyměnit povrch a izolaci mostovky, sanovat části spodní stavby a vyměnit mostní závěry, vše za 40 milionů korun.

Plzeňské ŘSD opraví o prázdninách za 20 milionů korun najednou oba mosty na křižovatce Rondel na začátku Karlovarské třídy, která vede na sídliště Severní Předměstí. Doprava také nebude přerušena, jen částečně omezena. "Z důvodu velmi omezeného termínu pro realizaci budou stavební práce probíhat v denních i nočních hodinách," řekla náměstkyně Správy veřejného statku města Plzně Andrea Fojtíková. Také tramvajová doprava pod mosty bude plně zachována, omezí se jen její rychlost.

Z dalších plánovaných dopravních investic chystá Plzeň od 9. června do konce srpna celoplošnou opravu Písecké ulice před obchodním centrem Olympia včetně okružní křižovatky v Černicích. Nedaleko od ní se bude od 29. května do 27. srpna rekonstruovat Štefánikova ulice a 11. srpna má skončit oprava Plzenecké ulice na Slovanech. ŘSD bude od 5. června po 189 dní za úplné uzavírky rekonstruovat Jasmínovou ulici na Slovanech. Jde o stavbu za 60 milionů korun, z čehož polovinu uhradí město.

Od července do konce listopadu potrvá oprava tramvajové trati v ulici Terezie Brzkové na Skrvňanech od křižovatky s Macháčkovou ulicí po Vejprnickou ulici za 60 milionů korun. Tři týdny v srpnu potrvá rekonstrukce tramvajové trati a vodovodu na Klatovské třídě v úseku Hruškova - náměstí Míru, odhadem za 20 milionů korun. Od poloviny června do konce listopadu pak rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Rubešově ulici na Slovanech a zhruba ve stejné době obnova kanalizace náměstí Českých bratří na Borech.

"Stavby se provádějí za provozu," řekl Tolar.