Komatsu potřebuju bagr

Pískovna na Lounsku zvýšila produkci kameniva kvůli stavbě D6

Měcholupy (Lounsko) 27. června (ČTK) - Pískovna Velká Černoc v Měcholupech na Lounsku v uplynulých letech zvýšila produkci klíčových surovin do betonu, tedy písku a přírodního kameniva. Důvodem je výstavba nových úseků dálnice D6. V roce 2020 se v pískovně vytěžilo několik stovek tisíc tun kameniva, od té doby těžba ještě o 20 procent vzrostla, řekl dnes ČTK tiskový mluvčí společnosti České štěrkopísky Petr Dušek.

V roce 2020 silničáři dokončili desetikilometrový úsek mezi Novým Strašecím a Krušovicemi na Rakovnicku, vloni pětikilometrový obchvat u Lubence na Lounsku. Letos silničáři pracují na 6,5 kilometru dlouhé přeložce u Krupé na Rakovnicku. Ještě letos by se měly začít stavět dva nové úseky v blízkosti Hořesedel a Hořoviček na Rakovnicku, v součtu 14,5 kilometru. "Jde o téměř 36 kilometrů nové dálnice, zahrnujících desítky mostů a dalších betonových objektů vyžadujících značné množství kameniva," uvedl v tiskové zprávě Dušek.

"V tomto období máme kvůli dálnici D6 nadprůměrnou produkci, s výjimkou o něco slabšího loňského roku, kdy se stavěl jenom jeden úsek. Letos však naopak očekáváme rekordní expedici blížící se povolenému limitu, protože stavět by se měly úseky tři, a do následujícího roku nám padne navíc ještě dlouhý dvanáctikilometrový úsek mezi Petrohradem a Lubencem," uvedl vedoucí pískovny Martin Šindelář. Podle něj nedávno firma investovala do modernizace technologického parku, což pomohlo zvýšit efektivitu a flexibilně reagovat na zvýšení poptávky.