Cime 3 kvartal 2024

Písek uvolní na letní rekonstrukci škol 45 mil. Kč

Písek 1. června (ČTK) - Písek letos plánuje na léto opravy mateřských a základních škol za 45 milionů korun bez daně. Připravuje rekonstrukci 11 objektů. Nejnákladnějším projektem bude první etapa rekonstrukce vnitřních prostor a zateplení budovy mateřské školy na sídlišti Jih. ČTK to řekla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová.

"Budou se zde vyměňovat všechny rozvody, modernizace se dočkají kuchyně, sociální zařízení a také interiéry tříd. Zakázku se podařilo vysoutěžit za 8,7 milionu korun bez daně," řekla vedoucí oddělení školství na píseckém městském úřadu Andrea Klimešová. Dodala, že práce začnou v červenci a předpokládaný konec je v půlce září.

Téměř osm milionů korun pak bude stát úprava základní školy Edvarda Beneše. "Bude dokončena rekonstrukce velké tělocvičny, která zahrnuje i odizolování budovy a opravu fasády. Náklady na ni dosáhnou 4,15 milionu korun bez daně. Škole se podařilo na tuto akci získat dotaci z Operačního programu životní prostředí ve výši 1,95 milionu korun," uvedla Klimešová. Další součástí letních úprav bude podle ní modernizace učeben pro výuku technických předmětů.

V základní škole J. K. Tyla se prázdninové práce týkají rekonstrukce učeben pro výuku cizích jazyků a informační a komunikační technologie (ICT) a stavbaři vybudují také bezbariérový přístup do budov. "Celkové náklady na stavební práce i samotné vybavení tříd dosáhnou zhruba 5,4 milionu korun,“ dodala Klimešová.