Cime 2 kvartál 2024

Písek investuje do oprav ulic a vodohospodářské infrastruktury 70 mil. Kč

Písek (ČTK) - Písek letos investuje do oprav ulic a vodohospodářské infrastruktury více než 70 milionů korun. Na léto plánuje například první etapu rekonstrukce Gregorovy ulice a v září pak úpravu Budějovické ulice. ČTK to řekla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová.

"Opravy v Gregorově ulici vyjdou na 4,1 milionu korun bez daně, práce v ulici Budějovická pak budou stát 4,3 milionu korun bez DPH. Nejedná se ale o poslední opravy komunikací, ještě letos máme v plánu opravu povrchů na křižovatce Husova náměstí s Purkyňovou ulicí a další akce jsou již rozjeté nebo naplánované," řekl písecký místostarosta Josef Soumar (Piráti).

Město pracuje i na dalších podobných projektech. "V srpnu by měla skončit oprava ulice Otakara Ševčíka, kde se kromě rekonstrukce vodovodu a kanalizace dělal i nový povrch vozovky. Náklady na tuto akci vyšplhaly na 6,8 milionu korun bez DPH. Na podzim bude hotova rekonstrukce vodovodu a kanalizace spojená s pokládkou nového povrchu komunikace a chodníků v části Strakonické ulice. Dokončena už byla i výstavba prodloužení ulice Vinařického a úprava plochy v ulici Na Pěníku na parkoviště se zhruba 60 místy," řekl Soumar.