Písek chce v příštím roce vybudovat cyklostezku, která spojí město se Semicemi

Písek (ČTK) - Písek chce v příštím roce vybudovat cyklostezku, která spojí město se Semicemi. Více než kilometr dlouhá trasa bude stát téměř 28 milionů korun. Stezka povede do Semic od píseckého hřebčince. ČTK to řekla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová.

"Město na tuto akci již obdrželo dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 85 procent celkových způsobilých nákladů, činit může až 19,4 milionu korun," řekl starosta Michal Čapek (ANO).

Nyní lidé musí pro jízdu na kole z Písku do Semic využívat silnici II. třídy. V minulosti byla hlavním tahem do Českých Budějovic, ale následně ji nahradil obchvat města na trase do Prahy. Měšťanová uvedla, že i tak zůstává silnice II. třídy poměrně frekventovaná, a pro cyklisty tím pádem není zcela vyhovující.

"Nová stezka je projektována jako samostatná komunikace pro cyklisty i chodce, zajistí jim bezpečnou cestu mezi oběma místy, a navíc díky ní vznikne okruh spojující Písek, Semice a Smrkovice. Jeho součástí bude nově vybudovaná stezka kolem Klášterských rybníků," řekl Čapek.